Poparzona skóra od słońca

Published by: 0

Ochrona skóry przed słońcem.

Jak się chronić

Lato jest najlepszym okresem w roku ze względu między innymi na możliwość wyjazdu na wczasy, czy letniego wypoczynku z rodziną. Jednak nasze niedopilnowanie zdrowia szybko może zakończyć się na plaży nieszczęśliwie.

Wystarczy, że nie pokremujemy ciała przed opalaniem. Kiedy stosujemy odpowiednie preparaty ochronne na skórę, wtedy nie grozi nam żadne poparzenie, a nawet zapalenie. W gorszym razie, gdy za długo pobędziemy na słońcu, możemy doprowadzić niektóre partie ciała czy twarzy do przegrzania.

Objawy jakie wiążą się z defektem tkanki skóry to: bąble jak i pęcherze. Pozytywnym aspektem leczenia i przeciwdziałania bąbli oraz pęcherzy skóry jest podtrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Na przykład po długim czasie wygrzewania się w słońcu nie należy gwałtownie wchodzić do zimnej wody, ze względu na nadwrażliwość skóry. Takie lekkomyślne postępowanie może dla nas skończyć się uszkodzeniem naskórka niezwykle delikatnego po opalaniu.

Czym się objawia – Poparzona skóra od słońca.

Skutkiem lekkomyślnego postępowania doprowadzić możemy do udaru i wstrząsu organizmu. Ze względu na nasze bezpieczeństwo aby uniknąć poparzeń skóry od słońca należy wybrać się do apteki po bezpieczne preparaty balsamy i kremy do opalania wykluczając te tłuste podrażniające i wzmagające ból. Dobrze jest być zapobiegawczym i posiadać w kosmetyczce również maść na drobne zaczerwienienia skóry, której skuteczność polega na złagodzeniu efektów pieczenia.

Wybór należy do każdego, kto myśli o swoim zdrowiu. Jeśli dziecku zdarzyła się zbyt ostra ingerencja słońca, a jesteśmy jego rodzicami, to bądźmy odpowiedzialni. W razie zaistniałej potrzeby należy zabrać dziecko do lekarza. Najważniejsze jest aby w miejscowym poparzeniu skóry od słońca nie kleić plastrów aptecznych, utrudniających jej oddychanie a zarazem szybsze gojenie i regenerację naskórka. Jeśli wystąpi u ciebie zjawisko poparzenia skóry od słońca należy zastanowić się kiedy wybrać się do lekarza.

Kiedy udać się do lekarza

Przed wizytą u dermatologa stosujemy miejscowo tylko wybrane środki przynoszące ulgę dziecku i komfort. Nie zakładamy obcisłego ubrania w miejscu podrażnionym, a odkrywamy jeśli to tylko możliwe, chroniąc w cieniu przed kolejnymi UV A-B-C. Odpowiednia higiena jest niezwykle istotna, a silne stadium poparzeń kończy się nawet wizytą szpitalną i długim leczeniem, zażywaniem leków, które przepisze pediatra.

Chora, a zarazem poparzona skóra od słońca może także objawiać się wrażliwością na dotyk, co więcej dawać pacjentowi uczucie kucia i gorąca. Stąd też sugerując się innymi osobami, nie zapewnimy sobie odpowiedniej ochrony przed słońcem. Indywidualna koncepcja ochrony takich partii ciała jak: (pleców, karku, dekoltu i przede wszystkim twarzy) jest silnie ważna. Najlepiej wiemy jakie stosować kremy.

Jeszcze inaczej jest w sytuacji jeżeli zbyt późno posmarujemy ciało przed wyjściem na plażę. Wtedy szybko możemy spodziewać się objawów takich jak zaczerwienione krostki na ciele, a nawet ból miejscowy skóry.Najlepiej jest używać tak zwany „kolagen naturalny”, jaki przyśpieszy regenerację poparzeń, przegrzań. Preparat ten odbudowuje naskórek poprzez uzupełnienie w kolagen. Zakupiony w saszetkach może stać się dla nas ratunkiem numer jeden, a przezwyciężymy każdy gorąc na dworze.

Nasza skóra pozostanie jędrna i miękka, a jednocześnie nieprzesuszona. Nawet jeśli wyleczymy poparzenia, powinniśmy jeszcze długo chronić się pod parasolem podczas opalania na plaży, nie zapominając o stosowaniu z wyższym filtrem ochronnym kremów. Tym samym unikniemy powiększenia choroby lub jej nawracania. Biorąc pod uwagę symptomy ponownych przebarwień skóry, należy wznowić odpowiednią jej pielęgnację. Stosowanie wcześniej sprawdzonych profilaktycznych środków nie będzie nadgorliwością z naszej strony.