Jak zmniejszyć kaca

Published by: 0

Jak zmniejszyć kaca w prosty sposób.

Skutki na drugi dzień

Bywają takie dni, których nie cierpimy ze względu na późniejsze dolegliwości zdrowotne. Zdecydowanie jednym z takich przykładów jest kac po domówce. Aby zmniejszyć dolegliwości z tym związane należałoby przestrzegać wybranych zasad, o których więcej wspomnimy poniżej. Kiedy zależy nam na szybkim zmniejszeniu kaca, z reguły sięgamy po dużo wody do picia, jednak takie działanie nie wystarczy.

Dodatkowo rzecz ujmując na załagodzenie problemów zdrowotnych warto sięgnąć po tabletki, które bez problemu zakupimy w każdej osiedlowej aptece. Następny dzień po imprezie i piciu alkoholu jest najtrudniejszy, powodem są bóle głowy, łamanie w kościach i wiele innych symptomów.

Trzeba więc szybko działać jak tylko wrócimy do domu. Zanim położymy się spać, warto wiedzieć, że szklanka wody z wyciskanym sokiem z cytryny szybciej postawi nas na nogi, a później już pozostaje nam długo spać ile organizm tego wymaga. Możemy w przeciągu kilku godzin snu zrobić sobie krótką pobudkę na kolejną dawkę płynów, już tym razem rozpuszczonej aspiryny albo wody z sodą oczyszczającą, która wpłynie pozytywnie na zakwaszony organizm. Jedziemy dalej ” Jak zmniejszyć kaca „.

Co jeść i pić na kaca

Człowiek w takiej sytuacji najlepiej śpi przy otwartym oknie. W związku z tym jak tylko możemy, śpijmy oddychając świeżym powietrzem co zapewni nam bardziej intensywny odpoczynek. Zwróćmy jednak uwagę, czy nie mieliśmy przed snem powikłań żołądkowych. Z reguły jeżeli były tego typu problemy, to radzimy nie podrażniać jelit zbyt ostrymi płynami czy też potrawami. Jeżeli już mówimy o posiłkach, na złagodzenie kaca nadaje się odżywczy obiad, taki zawierający nie tyle witaminy ale także pikantniejsze przyprawy, które pobudzą nas szybciej do działania.

Makaron czy kaszę warto wzbogacić o półostry sos pomidorowy z dodatkiem chudego mięsa i dużej ilości wykwintnej sałatki, nie zapominając o dzbanku kompotu. Także ciepłe pierwsze danie z większą ilością pieprzu i kurkumy wpłynie znacznie i łagodząco na nasz nastrój. Proponowane są także odpowiednio doprawione musy owocowe oraz papki z warzyw i owoców, co ubarwi nasz dzień po nocy pełnej wrażeń. Zmniejszymy i pozbędziemy się kaca przygotowując danie gotowane tak zwane purée na bazie masełka, zdrobnione i wzbogacone o smaki ostrej papryki.

Zabiegi niwelowania kaca

Kolejnym zabiegiem na poprawienie formy i pozbycie się kaca będzie kupienie odżywczych napojów, do czego nie zaliczamy płynów pobudzających, nawet takich bezprocentowych. Wszystkie tego rodzaju środki odżywcze, jedynie wzmagają osłabiony i przeciążony organizm. Dobrze jest również zażyć chłodnej kąpieli, dzięki której poczujemy się niezwykle orzeźwiająco. Każda godzina po piciu alkoholu jest bezcenna aby dobrze ją spożytkować, szczególnie kiedy jesteśmy kacem rozdrażnieni. Zmotywujmy się jednak po długim spaniu na wysiłek fizyczny taki jak pływanie albo bieganie na powietrzu pod gołym niebem.

Wybierzmy tereny zalesione, parki, pobrzeża lasów blisko miasta jeśli tylko mamy możliwość i mieszkamy blisko natury. Za kółkiem nie ma co siadać, także uprawiając gimnastykę możemy znacznie szybciej zregenerować siły, oraz unormować krążenie. Na kaca dobre jest pomedytowanie w plenerze, spacer i zajadanie się gorzką czekoladą to dobór dużej dawki witaminowej jak magnez. Przy wytrwałości jak najbardziej zachęci do aktywności i pobudzi naszą świadomość. Następny dzień po piciu alkoholu jest dość męczący ze względu na kontrolowanie tego co jemy i co pijemy. Patrząc z innej perspektywy, możemy dość szybko zlekceważyć objawy.

Kiedy wciąż mamy boleści w żołądku, napijmy się jeszcze raz aspiryny najlepiej z witaminą C. Zamiast tego można sięgnąć także po lemoniadę z cytryny i zielonego ogórka, albo cytrynadę z cytryny z dodatkiem listka mięty. Następny zdrowy, odżywczy i bezprocentowy drink to wyciskany mus z owoców truskawek, bananów oraz ananasa. Od razu poczujemy tak zwany restart w naszych głowach. Takie postępowanie zmniejszy narażenie się na odwodnienie organizmu, co niszczy tkankę mięśniową skóry i twarzy.

Alkohol jest wrogiem naszej pięknej młodej urody, stąd zapobiegajmy negatywnym objawom kaca. Jeśli zjemy obiad i wypijemy wyżej wspominane płyny, możemy pójść znowu spać. Ważne aby co jakiś czas powtarzać zabiegi, a im częściej tym wszystkie bóle szybciej znikną. Wspomagać możemy się tabletkami na nieprzyjemne w odczuciu obolałe kości i mięśnie.