Jak uniknąć kaca

Published by: 0

Jak unikać kaca.

 

Najważniejsze dni nadchodzą kiedy nie spodziewamy się ich w ogóle. Tak jest z zaproszeniami na liczne imprezy albo urodziny przyjaciół, czy wesela, na których przelewa się od alkoholu. Jednak i w takim momencie należy spokojnie przygotować organizm przed tak zwanym piorunującym uderzeniem, jakim jest alkohol i późniejszy kac.

Aby uniknąć wspomnianego kaca, należy dzień przed imprezą chociaż zwrócić znaczniejszą uwagę na to co jemy i co pijemy. Posiłki solidnie wzbogacone o warzywa i owoce nawodnią odpowiednio organizm, oraz odkwaszą z toksyn. Dzięki temu zregenerujemy siły i będziemy mieć więcej energii na nocne imprezowanie.

Co więcej biorąc pod uwagę, iż zamierzamy dość sporo wypić za zdrowie solenizanta, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy zamierzamy przespać cały dzień po piciu alkoholu. Przed piciem trzy posiłki w formie sałatek owocowych, surówek są podstawą, tak samo jak 4 litry wody mineralnej, albo jak kto woli wody z cytryną. Nie mniej jednak spożywanie posiłków przed piciem alkoholu powinno być systematyczne.

Odporność i regeneracja sił.

Wracając do momentu przed piciem alkoholu, dobrze jest poprzebywać na świeżym powietrzu. Wskazane będzie także więcej ruchu w formie gimnastyki albo spaceru z psem po parku. Bardzo ważne jest wypicie poza wodą większej ilości soków owocowych świeżo wyciskanych, ale także odpoczynek i regeneracja sił.

Nawet jeżeli dzień przed piciem alkoholu znajomy zaproponuje nam wieczorne oglądanie meczu wraz z piciem piwa, to warto odmówić. Zwróćmy uwagę, że zależy nam na dobrym samopoczuciu na drugi dzień.

W towarzystwie także spożywamy tylko napoje bezprocentowe oraz posiłki lekkostrawne. Oczywiście bywają sytuacje bez wyjścia, kiedy dowiemy się o imprezie w ten sam dzień. W takim momencie nie mamy zbyt dużo czasu na ingerowanie w trawienie i odnawianie sił witalnych organizmu.

Pozostanie więc zwrócić silną uwagę podczas spożywania alkoholu. Warunkiem do uniknięcia kaca jest zdecydowanie wybranie jednego trunku, a co najgorsze byłoby w tym momencie picie różnych rodzajów wina, koniaku itp. Warto mniej pić aby lepiej czuć się i być w pełni świadomym tego co się dzieje na parkiecie i poza nim.

Co jeść przed kacem.

Niektórzy ludzie wiedząc, że muszą iść do pracy, zjadają posiłki obfite w kalorie odżywcze. Takie podejście do picia alkoholu sprawia, że procenty lepiej się wchłaniają i nie pozostawiają większych objawów przemęczenia jak i zawrotów głowy. Takim samym aspektem jest spożywanie zakąsek w trakcie picia trunków. Z reguły na stołach królują warzywno-mięsne koreczki i tace z owocami, co wzmaga apetyt ale sprzyja łagodnemu trawieniu.

Unikniemy dzięki temu kaca jak i problemów żołądkowych. Nie straszne nam będą żadne mdłości podczas uroczystości, a przede wszystkim jednoczesne popijanie na przykład wódki da więcej dobrego. Alkohol jak wiemy bardzo odwadnia organizm, wysusza i niszczy komórki organizmu. Dlatego tak istotne jest łączenie potraw z drinkiem z colą czy kieliszkiem „czystej”. W trakcie picia samokontrola jak jeść i czym popijać wódkę to bardzo ważna czynność, która wpłynie na nasze samopoczucie po towarzyskiej imprezie. Kolejnym sposobem na uniknięcie kaca jest niepalenie tytoniu.

Papierosy mają niezwykle silne, niekorzystne działanie na organizm każdego człowieka, szczególnie kiedy palący pije alkohol. Mówi się albo jedno albo drugie. Najlepiej nie kosztować od znajomych tego typu rozrywki, ponieważ wzmaga niekorzystne działanie alkoholu. Najważniejsze to jest takiego dnia i wieczoru korzystać z okazji i świetnie się bawić, jeść, tańczyć i śpiewać, a alkoholu nie mieszać.