Czego nie może jeść pies

Published by: 0

Pies.

Opieka poprzez żywienie.

Niekiedy posiadając jakiekolwiek zwierzę w domu, powinniśmy wziąć pod uwagę jaka to rasa. To na pewno wiele pomoże nam w zrozumieniu trybu życia psa, który jest przyzwyczajony do określonego czasu spędzania na przestrzeni a w domu.

Warto jest dodać, żeby wprowadzać konkretne godziny na posiłki, czy też nic nie robienie. Wtedy też pies dostosuje się, a tym samym będzie zdrowy. Ale drugą rzeczą jest nieprzekarmiania psa, co równa się odpowiednia opieka nad psem. Chodzi przede wszystkim o to aby posiłki były pożywne i systematyczne. Każdy kto ma w posiadaniu psa, powinien przyjąć to do wiadomości.

Opieka poprzez żywienie to znaczy przyjaźń, umożliwianie naszemu czworonogowi świadomości, że jest istotą wymagającą równie większej uwagi. Często jednak ludzie zapominają o dopracowaniu posiłków dietetycznych do rasy swojego pupila i zbyt dużo czułości przelewają. Niekoniecznie takie rozwiązanie daje szczęście psu, stąd też musimy uszanować ich prawo gatunku. różnicę pomiędzy spanielem sąsiada a naszym sznaucerem. Każda rasa wymaga innej opieki, od czasu do czasu wszystkie musimy uzgadniać z weterynarzem.

Czego nie jada sznaucer.

Najczęściej problemem w dobraniu odpowiedniej wielkości posiłków jest gatunek rasy. Przykładów jest znacznie więcej, ale skupmy się na rasie mini sznaucer. Mamy tutaj psie rasy, które wymagają zdecydowanie więcej czasu uwagi. Posiłki powinny być lekkostrawne, bogate w warzywa oraz owoce. Sznaucery mogą jadać makarony, ale już niekoniecznie mięso. Z pewnością Mini sznaucery nie mogą spożywać słodkich wyrobów, na przykład czekoladek, wafelków – produktów przeznaczonych dla ludzi.

Bywają jednak sytuacje, kiedy to małe dziecko poczęstuje psa swoim wafelkiem ze słodkim nadzieniem. Takie pieski szczególnie jeżeli są młode do drugiego roku życia, należy karmić je suchą i gotowaną żywnością. Jeśli karminy zwierzę smażonymi i ciężkostrawnymi pokarmami takimi jakie jada dorosły człowiek, możemy spodziewać się, że za jakiś czas zachoruje i wyląduje u weterynarza. Nawet najprostsze posiłki niewzbogacone o białko i witaminy, może być szkodliwe na samopoczucie psa, a poniżej kilka objawów.

Objawy niezdrowych posiłków.

Wszelki gest poczęstowania psa na przykład czekoladą lub nieświeżym mięsem może szybko skończyć się problemami żołądkowymi u sznaucerów, które mają nadwrażliwe jelita. Należy więc bardzo uważać i zabronić dzieciom oraz gościom częstowania psa czymkolwiek. Niekiedy pies sam prosi o jakąś przekąskę, jednak lepiej zakupić w sklepie zoologicznym odpowiednio odżywcze przekąski.

Niezdrowa żywność dla mini sznaucera, jest zbyt kaloryczna, ale także wpływa na choroby przewodu pokarmowego. Objawem złej żywności są choroby uzębienia i tworzenie się kamienia pęcherza. Kolejnym poważnym problemem jest kamica nerek u psa, z czym wiąże się bolesna dolegliwość pęcherza. Choroba u sznaucera zwykle kończy się wizytą u weterynarza, a nawet poważnym zabiegiem. Już teraz wiesz czego nie może jeść pies? Zapraszam Ciebie do kolejnego artykułu na temat ” czego nie może jeść kot „.