Czego nie może jeść kot

Published by: 0

Czego nie może jeść kot.

Konsekwentne podejście

Nasze podejście do zwierzęcia zazwyczaj jest zbyt proste, gdyż nie zawsze potrafimy wczuć się w potrzeby pupila. Koty są od tego aby nas cieszyć i współdziałać dlatego też my jako właściciele powinniśmy dbać o ich jadłospis, co zdecydowanie wpłynie korzystnie na błyszczącą sierść, uzębienie czworonoga.

Konsekwencja w przygotowywaniu posiłków jest podstawą do utrzymaniu kota przy zdrowiu. Nie możemy pokazywać, że wszystko kotek może zjeść, co tylko spadnie z obiadowego stołu. W innym razie pozwalamy kotu na wszystkie wybryki.

Właściciel jest od tego aby przeznaczać produkty strawne dla określonej rasy kota, a wykluczać te szkodliwe. W sytuacji niekonsekwentnego karmienia skończy się złym samopoczuciem kota np. objawami ospałości. Zanim wybierzemy odpowiednią rasę kota, zaczerpnijmy informacje co może jadać a czego nie. Jeżeli właściciel sam dba o swoje zdrowie to jest pewność, że odpowiednio zadba o posiłki dla kota. Wypośrodkowanie wszystkiego, zrozumienie zwierzęcia jak i dostosowanie posiłków witaminowych pod rasę niech na zawsze pozostanie priorytetem.

Nieodpowiednie żywienie

Często niezdrowe posiłki, źle dobrane dla kotów opierają się na świeżej rybie z puszki, co szkodzi jego zdrowiu. Szczególnie niebezpieczne dla kota są tuńczyki w konserwowanych puszkach ale i w oleju. Musimy wiedzieć, że taka tuńczykowa dieta nie posiada odpowiednich witamin odżywczych dla małego kotka.

Grozi to problemami rodzaju intoksykacji. Przyczynia się do takich chorób również wydobywająca się z puszki rtęć. Innym szkodliwym produktem jest cebula, powodująca nowe choroby anemii u kotka. Z kolei mleko jak pamiętamy kojarzy się z ulubioną potrawą dla kotów.

Otóż nie!  Koci organizm nie jest dostosowany do spożywania nadmiaru białka, co może w innym razie źle skutkować.  Powinniśmy także pamiętać że nie wolno karmić kota mięsem takim nawet jednodniowym. Każdy nieświeży produkt może zaszkodzić zwierzęciu.

Posiadanie kota wymaga dogłębnej obserwacji. Zwracamy uwagę na to jak czuje się kotek po zjedzeniu każdej potrawy. Sprawdzajmy też nastrój pociechy, ponieważ jego nadpobudliwość może wskazywać na nieodpowiednie żywienie. Podobnym skutkiem złego wyżywienia kota jest nienaturalne wyciszenie kota. W takiej sytuacji należy zainteresować się pupilem i szybko ingerować w razie zatrucia albo dolegliwości. Teraz wiesz czego nie może jeść kot? Zacznij dbać o niego.

Szkolenie dietetyczne

Koty dobrze wyżywione, to takie po których wizerunku widać, że są wypielęgnowane. Świadczyć o tym może blask sierści, ujawniający doskonały stan zdrowia. Możemy zatem wybrać się na szkolenie z żywienia kotów, w przeciwnym razie zaniedbane koty chorują. Na szkoleniu dowiemy się jaka przypada częstotliwość posiłków dla kota. W tym celu na szkolenia zwracają się właściciele kotków z różnych przyczyn. Przede wszystkim dostrzegają nienaturalne zachowanie zwierzątka lub reakcje alergiczne występujące przez dłuższy czas. Warto wiedzieć więcej niż mniej.