Ile kosztuje dieta

Published by: 0

Kozty diety - jabłko.

Wielu z nas żyje w przeświadczeniu, że aby schudnąć, wystarczy zrezygnować ze śmieciowego jedzenia oraz wprowadzić do diety warzywa i owoce. Często właśnie tyle wystarczy. Są jednak osoby, u których tak subtelne zmiany to za mało. O kim mowa? Do kogo powinni się zwrócić ludzie, mający problem ze zrzuceniem nadwagi? Ile kosztuje dieta i czy sama zmiana sposobu żywienia wystarczy, aby móc cieszyć się pięknym ciałem?

 

Czynniki utrudniające walkę z kilogramami.

Zdarza się, że mimo wysiłków z naszej strony, wskazówka wagi ani drgnie. Nie wiedząc, jakie są tego przyczyny, rezygnujemy z dalszej walki o zgrabną sylwetkę. Lub przeciwnie – zaczynamy się katować głodówkami i dietami cud. Zamiast podejmować nierozsądne decyzje, powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że istnieje szereg czynników skutecznie utrudniających zrzucenie nadwagi. Należą do nich przede wszystkim:

  • niedoczynność tarczycy – niedobór hormonu T3 i T4, odpowiedzialnych między innymi za metabolizm organizmu,
  • stres – objadanie się w stresujących sytuacjach, sięganie po słodkie i tłuste przekąski,
  • nieregularny tryb życia – brak stałych pór posiłków. Zbyt duże przerwy między śniadaniem, obiadem i kolacją, stymulujące organizm do odkładania rezerw tłuszczowych,
  • rezygnacja ze śniadania – najważniejszego posiłku w ciągu dnia,
  • zbyt późna i ciężkostrawna kolacja
  • spożywanie pokarmów wysoko przetworzonych.

Wizyta u dietetyka.

Starając się obliczyć ile kosztuje dieta, nie sposób pominąć kosztów wizyty u specjalisty, w tym wypadku dietetyka. Cena pierwszej porady waha się w granicach 80-120zł, miesięczna kuracja to 250-400zł. Koszt jadłospisu 14-dniowego obliguje w granicach 150-200zł. Testy na nietolerancję to nawet 500zł. Za pomiary i wizytę kontrolną trzeba zapłacić 30-50zł.

Przedstawione liczby to jedynie orientacyjny kosztorys. U niektórych specjalistów można się spotkać z nieco niższymi cenami, u innych natomiast trzeba zapłacić jeszcze więcej.

Dieta pudełkowa.

Pudełka z daniami o ścisłej ilości kcal są coraz popularniejsze. Korzystają z nich gwiazdy show biznesu oraz celebryci. Nie jest to niestety opcja dla wszystkich. Dlaczego? Koszt potraw w pudełkach zdecydowanie wykracza ponad możliwości finansowe zwykłego Kowalskiego. Za miesięczną kurację trzeba bowiem zapłacić 1200-2000zł. Istnieją także droższe programy dietetyczne, których koszt dobiega nawet 3000zł.

Jak zaoszczędzisz na diecie?

Zamiast załamywać się, że nie stać cię na dietę pudełkową, pomyśl jak odżywiać się zdrowo tańszym kosztem. Lato w pełni. Stragany uginają się od świeżych warzyw i owoców. Wykorzystaj to! Jedz nowalijki. Zaopatrz się w wodę mineralną. Jej odpowiednia podaż jest bardzo ważna w czasie diety, szczególnie jeśli ostro ćwiczysz lub chcesz oczyścić organizm z toksyn.

 

Istnieje wiele możliwości na prowadzenie diety. Jedne opcje kosztują majątek, za inne zapłacisz grosze. Wybierz wariant, który ci odpowiada i ciesz się ubywającymi kilogramami. Pamiętaj również o aktywności fizycznej i codziennej pielęgnacji ciała. Są równie ważne dla kondycji i pięknego wyglądu co dieta!