Jak dbać o długie włosy

Published by: 0

Długie włosy - kobiece.

Długie włosy bywają mocno problematyczne. Ich właścicielki nierzadko borykają się z przetłuszczoną skórą głowy, przy jednoczesnych wysuszonych i rozdwojonych końcówkach. Codzienne mycie, suszenie, rozczesywanie oraz układanie włosów jest niezwykle czasochłonne, a przez to uciążliwe.

Jak dbać o długie włosy, aby nie wymagały częstego podcinania? W jaki sposób zapuścić je na upragnioną długość, bez obawy o postrzępione końce? I wreszcie – czy istnieją sposoby na to, aby pielęgnacja długich i gęstych włosów była mniej problematyczna?

Długie, zdrowe i mocne włosy. Podstawy pielęgnacji.

Każda kobieta marząca o pięknych kosmykach do pasa wie, że ich zapuszczenie wcale nie jest proste. Owszem, można po prostu nie podcinać włosów i pozwolić im na swobodny wzrost. Czy jednak bez żadnej ingerencji z naszej strony nadal będą piękne? Niestety, to mało prawdopodobne. Długie włosy wymagają cyklicznego podcinania końców. Pozwoli to na pozbycie się rozdwojeń oraz wysuszonych i postrzępionych końcówek. Ten prosty zabieg sprawi, że nasze pukle będą się lepiej układać. Będą wyglądać na zdrowsze i rzeczywiście ich stan się poprawi.

Mycie.

Specjaliści zalecają mycie włosów co 2 lub 3 dni. Jednak borykając się z przetłuszczoną skórą głowy lub łupieżem (przynajmniej na początku) musimy myć je częściej. Warto do tego celu kupić odpowiedni szampon – produkt dopasowany do problemu, z jakim mamy do czynienia. Kosmetyk do włosów przetłuszczających się, ureguluje pracę gruczołów łojowych. W walce z łupieżem pomoże szampon dermatologiczny – najnowsza zdobycz świata nauki.

Wycierając włosy, warto pamiętać o tym, aby ich nie ciągnąć i nie trzeć. Delikatne przyciskanie ręcznika wystarczy do zebrania nadmiaru wody.

Odżywianie. 

Włosy są stale narażone na działanie czynników uszkadzających. Zaliczamy do nich między innymi:

  • niewłaściwą pielęgnację przy użyciu złych kosmetyków,
  • szarpanie, tarcie, zbyt mocne wiązanie w kucyk,
  • wysoką temperaturę – gorący nawiew suszarki, używanie lokówki i prostownicy,
  • częste zabiegi fryzjerskie tj. farbowanie, rozjaśnianie, dekoloryzacja czy trwała ondulacja.

Tak wyniszczone pukle wymagają kompleksowej regeneracji. Do tego celu stosuje się odżywki i maski na włosy. Mimo, że istnieją produkty 2w1 (szampon z odżywką), w przypadku dużych zniszczeń mogą się okazać niewystarczające.

Nie mając pewności, jak dbać o długie włosy, warto zasięgnąć porady specjalisty. Ten dobierze odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji od zewnątrz oraz preparaty doustne z witaminami z grupy B, biotyną oraz kwasem foliowym. Warto również wprowadzić do diety produkty je zawierające.

Stylizacja.

Wymyślna stylizacja na dużą okazję nie spowoduje natychmiastowego zniszczenia włosów. Na co dzień jednak warto ograniczyć używanie lokówki i prostownicy. Sklejanie pukli żelem czy lakierem także im nie służy. Nie wiążmy włosów w ciasne koki, pozwólmy im swobodnie spływać na ramiona, lub w razie konieczności, lekko zepnijmy.

Pielęgnacja długich włosów to ciężki kawałek chleba, jednak warto się wysilić, by móc cieszyć się zdrowymi i lśniącymi kosmykami do pasa.