sesja brzuszkowa w plenerze

Published by: 0

sesja ciążowa w planerze!

Masz niebywałą okazję współpracować z przyszłą mamą? Ciąża jest już na tyle zaawansowana, że brzuszek jest widoczny, dlatego działaj. Jako fotograf poszukaj odpowiedniego miejsca. Przyszła mama jest w stanie sama sobie zrobić zdjęcie w pomieszczeniu. Zabierz ją na sesję brzuszkową w plenerze! A my już Ci podrzucamy parę pomysłów…

Zielona łąka

Jeśli jest wiosna/lato to wykorzystuj walory przyrody! Twoja modelka niech ubierze ładną, dopasowaną sukienkę (może być też zwiewna, byle uwidaczniała brzuch). Do tego zaproponuj duży kapelusz i okulary przeciwsłoneczne. Pobawcie się razem rekwizytami, niech modelka też przyniesie coś, co chciałaby uwiecznić. Możecie wykorzystać parasolkę, koc i koszyk z jedzeniem. Macie multum możliwości. Bukiet kwiatów i wianek na głowie też się sprawdzą w roli elementu dodatkowego. Zawsze można kupić kolorowe balony – to jest coraz popularniejszy motyw. Na koniec te balony niech wypuści w powietrze- idealne ostatnie ujęcie.

Bo będzie mamą…

w każdej miejscowości jest chociaż jeden… plac zabaw! Zróbcie tam kilka zdjęć. Pamiętaj o ubiorze przyszłej mamy- najlepiej obcisłe ciuszki, które będą uwidaczniały linię ciała. Może się pohuśtać, posiedzieć na ławce czytając gazetę… Niech trzyma jedna rękę na brzuchu- to buduje nastrój i przywołuje pozytywne emocje u odbiorcy- kreujesz postać opiekuńczej i delikatnej mamy.

Tło- surowy mur

Sesja brzuszkowa w plenerze nie może się obejść bez kilku ujęć przy jakimś starym murze… Biała sukienka i czarno-białe zdjęcia. Oczywiście, nie zapominaj o ojcu dziecka. Niech też się udzieli i będzie na paru fotografiach! Przy zdjęciach przy murze możecie pokusić się o klimat romantyzmu. Surowość tła będzie idealną podstawą do zbudowania pięknego ujęcia. Niech się pocałują, poprzytulają brzuch- pokaż delikatność i miłość. Dobrze kadruj, przestawiaj modeli i sam bądź w ruchu. Czarno-białe portrety to bardzo wymagające od fotografa zdjęcia. Jednakże, takie fotografie zwrócą uwagę każdego, dlatego warto spróbować!

A może morze jest blisko?

Jeśli macie taką możliwość to koniecznie skorzystajcie! Do tego strój kąpielowy, kapelusz, nawet jakaś delikatna narzutka- byle było widać brzuszek.  Podstawowe zdjęcia na tle morza to klasyk… Niech modelka położy się na piasku- zrób ujęcie od góry, od bok. Najlepiej po dwa- na jednym niech przyszła mama patrzy się centralnie w obiektyw, na drugim niech przekręci głowę nie w stronę obiektywu. Niech układa się w takich pozycjach, by linia jej ciała była dobrze widoczna i zarysowana. Możesz dodać kilka rekwizytów. Nie musi to być tylko kapelusz albo koc. Zaopatrz modelkę w  łopatkę i wiaderko. Pozwól jej się wczuć w rolę- niedługo będzie musiała się bawić z dzieckiem. Niech poćwiczy sama, przed obiektywem!

Sesja brzuszkowa w plenerze daje Ci wiele możliwości. Nie musicie upierać się przy jednym pomyśle. Połącz kilka- macie sporo czasu na wykonanie zdjęć. Można zrobić to etapowo- rozłożyć pracę na kilka dni. Nie meczysz wtedy modelki i oswajasz ją z obiektywem swojego aparatu. Istotny jest ubiór- niech nie zakrywa brzuszka. Skup się na doborze garderoby. Wszystko musi współgrać. Modelka- przyszła mama, przechodzi teraz najpiękniejszy okres w swoim życiu, uchwyć te chwile. Może jeszcze jakaś jedna rada? Hmmm, Nie zapomnij podstawowej zasady- wydobądź szczery uśmiech, a zyskasz wyjątkowe zdjęcia do portfolio.