jak ubrać się na sesję zdjęciową?

Published by: 0

sesja zdjęciowa jak się ubrać

Wielkimi krokami zbliża się ten dzień, a Ty nie wiesz jak ubrać się na sesję zdjęciową? Wcale nie musisz spędzać kilkunastu godzin przed szafą. Jest kilka prostych zasad, które pomogą Ci w wyborze i doborze odpowiedniego stroju.

Opozycje i przeciwstawność – barwa

Twoje włosy są koloru jasny blond (spokojnie ciemne blondynki, zaraz do Was dojdziemy). Idealnie- odrzucasz jasne kolory. Idziemy w kontrasty- czerń, granat, grafit. Niech włosy się odbijają. Tak samo z brunetkami i szatynkami- stawiamy na biel, delikatny szary, pudrowy róż, kremowy, błękit, ewentualnie bordo (ono ładnie współgra z brązowym kolorem włosów).
Ciemny blond? Wybierz kolory żywe i nasycone. One ładnie podkreślą kolor twoich włosków.
To samo ma się z karnacją. Porcelana wybiera ciemne kolory, opalenizna -jasne. Pamiętaj, by wszystko ładnie dopasować. Mam na myśli nie tylko aspekt kolorystyczny, ale też ważny jest…

Krój i długość – tusza i wzrost – Jak się ubrać

Nie bójmy się powiedzieć o tym głośno. Trzeba ubierać się ADEKWATNIE względem swojej wagi. Jeśli masz gdzieniegdzie więcej to po prostu to zamaskuj. Broń Boże ubierać rzeczy obcisłe… Poszukaj w internecie, jaki strój jest właściwy względem wagi i proporcji ciała. Odpowiednie ubranie sprawi, że będziesz czuła się swobodnie i pięknie. A co do wzrostu- niskie kobietki niech zapomną o midi sukienkach/spódnicach. Albo mini, albo maxi- musicie się optycznie wydłużyć, a nie kurczyć. Wysokie panie tak samo- nie wybierajcie tego, co Was jeszcze bardziej wydłuży. Chyba nie chcecie być jak „żyrafa u fotografa”.
A co do długości – bądź damą. Krótkie wcale nie jest „bardziej seksi” niż długie. I tak trzeba ubrać się na sesję zdjęciową

To tak, a tego… NIE

Zapomnij o legginsach- to się nosi w domu! Jasne, masz czuć się swobodnie, ale bez przesady, by do zdjęć ubierać się bez…smaku. Masz okazję do pięknych fotografii- na sesję ubierz się kobieco. Zawsze dostosuj ubiór do wizji fotografa. Porozmawiaj i razem ustalcie, co masz mieć. Możesz ubrać się warstwowo. Nie, nie chodzi o kreację „na cebulkę”. Mam na myśli marynarkę, kardigan, jakąś ładną narzutkę – coś, co będziesz mogła łatwo zrzucić i pokazać drugi strój. Kombinuj, wyglądaj ładnie, kobieco i …stosownie!

Mniej znaczy lepiej!

Dochodzimy teraz do dodatków. Minimalizm budzi więcej emocji. Dostosuj dodatki i rekwizyty do typu sesji, swojej urody tudzież ubioru. Jasne, do torebki weź więcej. Zawsze, razem z fotografem, możecie wybierać i zmieniać. To, co nie będzie pasowało zdejmiesz i odłożysz. Przygotuj sobie sporo dodatków, ale bez kiczu!

Być kobietą, być kobietą – Sesja zdjęciowa

Już wiesz jak ubrać się na sesję zdjęciową? Nie? Skąd ja to znam… 😛 Nie martw się, to jest typowe!
I tak spędzisz kilka godzin przed szafą i dobrze o tym wiemy. Mogłabyś dostać milion rad, ale i tak to nie pomaga. Kobiety zawsze muszą przesiedzieć swoje w garderobie. Mimo wszystko, postaraj się wybierać rzeczy w taki sposób, w jaki Ci to przedstawiliśmy.

Na pewno będzie łatwiej przy podejmowaniu decyzji. Pamiętaj, by make-up pasował do stroju i karnacji! Jeśli mocniej malujesz oczy to usta tylko delikatnie zaznacz, to samo w drugą stronę. Pamiętaj, że wszystko musi współgrać. Nawet w dysharmonii pojawia się element spójności. Poszukaj, poszperaj i nie bój się prosić o rady i opinie najbliższych. Bądź obiektywna i krytyczna- musisz wyglądać dobrze i czuć się pięknie. Powodzenia, niech ta sesja będzie wyjątkowa!